Liela apjoma datu eksports no Ozola uz Excel

Lai iegūt liela apjoma datus no Ozols programmas uz MS Excel, ir jāizvēlas attiecīgo sarakstu, kuru nepieciešams eksportēt.

Augšā, izvēlnē, jāizvēlas “Saglabāt kā”:

dati1.jpg

norādot faila atrašanas vietu un veidu – CSV.

dati2.jpg

Šāda veida failu var pārveidot par Excel pilnvērtīgu tabulu, izmantojot gan Excel, gan arī citu analoģisko tabulas procesoru risinājumus.

Datorā jābūt Latviešu reģiona uzstādījumiem, un non Unicode kodējumam – “Latviešu”.

Kā piemērs tiek izskatīts MS Office risinājums – tabulas procesors Excel, kurām ir CSV formāta konvertācijas iespējas. Kā piemērs tiks nodrošināts Excel risinājums Angļu valodā.

Atvērot failu,  jāizvēlas “Data”:

dati3.jpg

Iezīmējam pirmo kolonnu un atrodam konvertācijas rīku “Text to Colums”

dati4.jpg

Tiks iegūts šāda veida Wizarda jeb Aizpildīšanas formas palīgrīks:

dati5.jpg

Nepieciešams norādīt “Delimited” parametru pirmajā solī

dati7.jpg

Otrā soļa posmam nepiecieāms norādīt “Comma”, kas sadalīs teksta rindu kolonnās, balstoties uz CSV formāta ieraksta noteikumiem. “Text qualifier” nepieciešams norādīt zvaigznīti, lai teksts paliktu kā teksts bez izmaiņām.

Trešā solī iespēja definēt importēšanas parametrus, vai definēt laukus. Šo parametru ieteicams atzīmēt, ja nav vēlme veikt advancētu formatēšanu.

dati8.jpg

Iegūstām šāda veida datus:

dati9.jpg

Pēc izpildītām darbībām, jāsaglabā Excel tabulu ar jauno nosaukumu File -> Save As -> izvēloties xls vai xlsx formātu, un izveidojot jauno failu un norādot faila atrašanas vietu.

Ātrdarbība ir atkarīga no datora sistēmas parametriem, brīvas vietas atmiņā, cieta diskā, interneta ātruma, kā arī no iegūstāmo datu apjoma.