Noliktavas inventarizācija

Viens no gada pārskata sagatavošanas posmiem, ir visu atlikumu inventarizācija, t.sk. noliktavas atlikumu pārbaude, korekcija un norakstīšana.

Sākumā nepieciešams izveidot Inventarizācijas aktu.

Ozols ‣ Noliktava ‣ Dokumenti ‣ Inventarizācijas dokumenti vai Ozols ‣ Noliktava ‣ Jauns ‣ Nomenklatūras inventarizācija

inventarizacija1.jpg

 

Funkciju izvēlnē nepieciešams izvēlēties “Aizpildīt saturu no atskaites” (vai Ieskanētie dati, ja tiek izmantota kāds datu apstrādes rīks).

inventarizacija2.jpg

Nepieciešams aizpildīt inventarizācijas datus, ievadot reālo atlikumu uzradītai precei. Ja preces trūkst sarakstā, to var pievienot manuāli, izmantojot pogu "Pievienot". Kad dati ir aizpildīti, nepieciešams “Apstiprināt” aktu.

Pēc dokumenta apstiprināšanas,  būs aktīvas divas darbības Funkciju izvēlnē: 

"Izveidot inventarizācijas atlikumu korekcijas aktu" un "Izveidot norakstīšanas/iepirkuma dokumentus"

Inventarizācijas atlikumu korekcijai nepieciešams "Izveidot inventarizācijas atlikumu korekcijas akts"

Vienā dokumentā var pievienot trūkstošos un/vai koriģēt atlikumus.

Sadaļā “Starpība +” ir domāta precēm, kuru daudzums ir virs uzskaitītas, un “Starpība –“ atlikumiem zem uzskaitītas vērtības.

Šeit svarīgi pārbaudīt summas, lai precēm nerastos vērtības bez summām, īpaši gadījumos, kad tiek pievienotas preces manuāli.

Līdzīgi ka visos Ozols dokumentos,  šo aktu ir jāapstiprina un grāmatvediski jāiegrāmato.

Pirmā metode der, ja jums ir vienkāršota uzskaite tikai pa noliktavām, bez dimensijām.

Jā jums ir ar dimensijām, tad jums jāizmanto Izveidot norakstīšanas/iepirkuma dokumentus, kur jūs varat definēt attiecīgas dimensijas priekš uzskaites (struktūrvienība, materiāli atbildīga persona utt.)

Funkcijas.jpg

Pēc dokumentu izveidošanas, jums nepieciešams salikt vai papildināt informāciju, kas ir nepieciešama dokumentā (cenas, dimensijas) un jāapstiprina katru dokumentu.